دوشنبه, ۱ آبان ۱۳۹۶، ۰۵:۴۹ ق.ظ

درباره سايت

پایگاه اطلاع رسانی شهدای شهرستان ایذه

بسم رب الشهدا و الصدیقین
امام خامنه ای:زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.
به سایت شهدای شهرستان ایذه خوش آمدید.
اهداف سایت:
معرفی شخصیت و وصیت‌نامه شهدا ایذه
گرامی داشت یاد و خاطره شهدا ایذه
و...

بایگانی

پيوندها

تصاوير برگزيده

شبکه های اجتماعی

شهید مسعود مباشر

شهید مسعود مباشر

 در سال 1339 در شهرستان ایذه دیده به جهان گشود.

 باتوجه به کمبود امکانات تحصیلی در آن برهه از زمان دست از تحصیل نکشید و با جدیت تا مقطع راهنمایی ادامه تحصیل داد. بسیار خوش اخلاق و صبور بود، اما از افرادی که رفتار غیر اخلاقی داشتند دوری میکرد. در تظاهرات قبل از انقلاب شرکت می کرد و حتی با مأمورین آن دوران درگیر میشد.

 از تعصبات بی جا بیزار بود و اطرافیان را امر به معروف و نهی از منکر میکرد. جوانی بانشاط، خوش اخلاق و بسیار شوخطبع بود.

در کارهایش بسیار وقت شناس و در انجام امور محوله به او کوتاهی نمیکرد. اهل ریا و دروغ نبود و بسیار صادق و راستگو بود. آنچنان عاشق امام(ره) بود که همه را به پیروی از امام سفارش میکرد. در سن 19 سالگی لباس مقدس سربازی را بر تن کرد . به ارتش جمهوری اسلامی اعزام گردید و پس از گذراندن دوره مقدماتی راهی جبهه های جنگ حق علیه باطل گردید. سرانجام در تاریخ 23/4/1361 در عملیات پدافندی جنوب در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 پیکر پاکش در قبرستان اکبرآباد شهرستان ایذه به خاک سپرده شد تا زیارتگاه عاشقان ولایت و ایران اسلامی باشد.

وصیت نامه ی شهید مسعود مباشر:

به نام معبودی که شهادت را نصیب بنده کرد.

اکنون که کاروان پربار و اشعه تابناک انقلاب اسلامی مان می رود تمامی فرعونها و طاغوتهای ظلمتبار این پهنهی پرجور را درهم شکند و حقیقت و حقانیت اسلام عزیز را اعیان و مسیر سعادت را گسترده و کشش و جذابیتی عمیق در قلوب مستضعفان که به یقین پیشتازان گرویدگانند پدید آورد و صراط مستقیم که منشأ هدایت و رسیدن به کمال واقعی انسان است با دیدی ژرف و روشن بیان سازد.  بی شک وقتی انسان خود واقعی را شناخت، رب حقیقی خود را نیز شناخت و به مصداق « قد افلح من زکیها » میشود و چون حقیقت را شناخته و ابتدا و انتهای وجودی خویش را در ید پروردگار قادر دید مرحله دگرگونیاش و ستیز  مداوم و مستمر برضد هر چه مدعی روبوبیت است، آغاز میشود  و اینجاست که جهان بینی مکتبی قداست مییابد و فرد در این مرحله فداکار جان برکف ایثارگر میشود و این تز و بینش اسلام و ایدئولوژی اسلامی است که هم اکنون اقیانوس بیکران انسانها و تشنگان جستجوگر حق را بیکباره دل باخته و عاشقانه بسوی خود میکشاند و چنین است که در این برهه مترفین دغل صفت و غارتگران و تمامی اشکال طاغوتی با دیدن این اثر مؤثر که  میرود دامنی به وسعت تمامی پهنه تاریخ گسترده کند فعلهای خود را به هرصورت ممکن برای نابودی این انقلاب اسلامی بکار می برند.

اما غافل از آن که آنها نمیدانند مکتبی که اصالتش آرمانش و محور بُعد حرکتش منشأ و سرچشمهای از خط سرخ تشیع علوی و نمونه و اسطوهی مظلوم، ولی عظیم چون حسین(ع) که اصل تکامل و معراج را برای پیروان حقیقت زنده کرد و روح ایثارگری را در آن دمید، دارند و تلاشی بیهوده و عبث در جهتی که چهرهی پلید خود را نشان دهند به کار می برند.

و اما شما برادران و خواهران دینی، این جنگ را با دیدی عمیق تعقل و تعمق کنید و ببینید که چگونه سخن گرانبار اماممان این مظهر علیگونه زمانمان صحت و صادق می شود، که فرمود این جنگ نعمت است. امامی که هر فتوایش جهش و حرکتی به سوی خود در ما می دمد. امامی که از دریای خروشان تر و از صحرا پهناورتر و در نزد ما از چشمان عزیزتر و اما در دیده خودش خدمتگزاری بیش نیست و این اوج تکامل و کمال اوست امام عزیزی که از منیتها به دور است.

امامی که با آن سالخوردگی و رنج که تحملگر آن بوده چگونه در نیمههای شب (نافلهها) بیدار است ودر حال دعا برای مسلمین و رزمندگان از خداوند نصرت برای آنها در دو جبهه را میطلبم. امت مسلمان قدر بشناسیم و بدانیم که این یک فیض عظیم الهی است که ما را نصیب شده ، نگذاریم که در بند بی مسئولیتی ما سقط شود. الان اسلام نیاز به ایثار دارد بدانید که سعادت در این مسیر است و شقاوت در نفی آن. « ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم ».

حقیر امیدوارم که بتوانم در پیشبرد اهداف و آرمان این انقلاب شکوهمند همه چیزم را ایثار کنم و در این راه مد دیدگاهم سعادت را که شهادت می باشد طالبم ، امید که لیاقت این فیض الهی داشته باشم.

پدر و مادرم نمیدانم چگونه از شما تشکر کنم، فقط به همین بسنده میکنم که بههرحال باید روزی رفت چه بهتر که اینگونه بسوی معبود شتافت و بدانید

 « الا بذکرالله تطمئن القلوب ».

 ( آگاه باشید که تنها با یاد خدا دلها آرام میگیرد )

از برادران و خواهرانم می خواهم استمرار بخش راه خدا باشند و لحظهای از انقلاب و شهدا غافل نباشند. از برادرم و عمویم که می دانم  جوشش عمیق و الحق باطنی دارند، امیدوارم که پوینده ای راستین و همیشه در خط حقیقی به دور از هرگونه تعصب باشند.

 از دوستان تقاضا دارم راهی را پیش بگیرند که الان اسلام نیاز مبرم به آن دارد و مبادا از مسیر حق و حقیقت خارج و منحرف شوند و تقاضایی که از براداران عزیز دارم آنهایی که هنوز این انقلاب اثری رویشان نگذاشته آگاهی صحیح و منطقی به آنها بدهند. انشاالله موفق میشوید. ( مبادا از شهدا غافل باشید که ناظر اعمال شمایند).

ضمناً مقدار پولی را که دارم صرف آسیب دیدگان جنگ بشود.

   نصرمن الله و فتح القریب

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی