جمعه, ۲۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۳۷ ق.ظ

درباره سايت

پایگاه اطلاع رسانی شهدای شهرستان ایذه

بسم رب الشهدا و الصدیقین
امام خامنه ای:زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.
به سایت شهدای شهرستان ایذه خوش آمدید.
اهداف سایت:
معرفی شخصیت و وصیت‌نامه شهدا ایذه
گرامی داشت یاد و خاطره شهدا ایذه
و...

بایگانی

پيوندها

تصاوير برگزيده

شبکه های اجتماعی

شهید علی صفی نیا

شهید علی صفی نیا

در سال 1343 در روستای سادات حسینی دنباله رود از توابع شهرستان ایذه و در خانواده ای متدیّن و زحمت کش به دنیا آمد.

 تا پنجم ابتدایی درس خواند و همزمان در کار کشاورزی هم به پدر و مادر خود کمک می نمود و زندگی ساده ای داشتند و ساده زیستی را می پسندید. او همیشه از وضعیت زندگی خود راضی بود و نسبت به رعایت حلال و حرام تأکید داشت و بقیه را هم نسبت به رعایت امور حلال راهنمایی مینمود. اخلاق نیکویی داشت و از دروغ گویی خیلی ناراحت می شد و کارهایش را با برنامه ریزی انجام می داد. شیفتهی ولایت بود و امام را خیلی دوست می داشت و معتقد بود که باید در جبهه حضور فعالی داشته باشد و قبل از این که به شهادت برسد، دو بار مجروح شده بود.

این شهید ابتدا به کشاورزی مشغول بود تا این که به خدمت سربازی فراخوانده شد و پس از انجام دوران خدمت مقدس سربازی در سپاه پاسداران به صورت افتخاری مشغول خدمت گردید. در عملیات کربلای پنج مجروح و پس از بهبودی دوباره عازم جبهههاگردید و سرانجام در روز 20/5/1366 براثر اصابت ترکش در منطقه شلمچه به شهادت رسید.

 

وصیتنامهی شهید علی صفینیا:

«توءمنون بالله و  رسوله و تجاهدون فی سبیل الله باموالکم و انفسکم ذالکم خیر لکم ان کنتم تعلمون » (سوره صف، آیه 11)

پروردگارا! بارالها! ای خدا، ای خالق مرا به بندگیت بپذیر و ای کسی که به قدرتش لایزال است و همه چیز در برابرش هیچ است و ای کسی که در قرآن وعده دادی و به وعدهات وفا میکنی و ای آرام دهنده ی دل های ضعیفان و شفادهنده ی مریضها و نیرودهندهی مجاهدین در راه یزدان، امیددهندهی روح خدا در مقابل ضدانقلاب که ضد اسلام چند چهره بودن خود را جلوه میدهد.

و ای کسی که همچون محمد(ص) آورندهی دین مبین اسلام و آورندهی محمد زمان روح الله که سال ها در کنج زندان تبعید بود که جرمش فقط داشتن دین اسلام که در زندان بود و پیام او این بود که مردم را برعلیه طاغوت و شرک و از خواب غفلت بیدار میکرد و به جمهوری اسلامی دعوت میکرد و ای کسی که درمان دهندهی دردهایی و ای خدا دیگر نمی توانم چیزی بگویم و نمی دانم چه بگویم، پس ای خدا هرکس که تو را دارد، پس چه ندارد و آن کس که تو را ندارد، پس چه دارد. برادران عزیزم که خدمت به اسلام می کنید چیزی در نزد شما نباید خداوند همیشه با شماست و حق پیروز است.

« من المومنین رجال صدقوا ما عاهد و الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظرو ما بد لوا تبدیلا »

(از مؤمنان مردمی هستند که در عهدشان با خدای خویش صادق بودند و بعضی از ایشان به پیمان خویش وفا کردند. برخی دیگر در انتظار بسر می برند و تغییر و تبدیلی در عزمشان به وجود نیاوردند).

اینک هابیلیان برخواسته اند تا جرثومه های فساد را از صفحه ی گیتی بر کَنند و انتقام خون هابلیان تمام عصرها و نسلها را از قابلیان باز ستانیم .

حکومت علی(ع) را در جهان زنده نمائیم و جاویدانش گردانیم بار دیگر دست سر کفر قاسطین و مارقین و ناکثین درآمد و سد راه انقلاب خونبار امت اسلامی ایران شد و عوامل مزدور امپریالیسم و آمریکا و شوروی به نام مجاهد فدایی برادران عزیز، نوکر همهی اینها صدام است و اینها صدام را وادار کردند. یعنی به اسم صدام اینها همه میکوشند برخلاف ایران کار میکنند و اینها نمیدانند اسلام چه قدرتی دارد.

 برادران و خواهران عزیز ضد ایران نیستند بلکه این ها ضد اسلام و قرآن می باشند. بارالها! زمانی که تو فرمان جهادم دادی و مکلفم نمودی که در مقابل آنها بایستم که یاریام خواهی کرد. شمع ظلمت و دریدن پرده سیاهیها را انتخاب نمودم چنان باشد تا بسوزم و بر دیگران روشنایی ببخشم و شهید قلب تاریخ است که در شریان تاریخ میدمد و خون را بر جریان وا میدارد. اینک خطابم به شما ای شرک و کفر اگر انقلاب ما و راه ما و مکتب ما و آرمان مقدس ما پیروز نشود مگر با ریختن خون ما.

پس ای شمشیرها و ای گلوله ها و ترکشها مرا دریابید که ما عاشقان شهادتیم و از مرگ باکی نیست. خون ما حرکت می دهد نه سکون. من به شما و دوستانم و برادرانم سفارش می کنم که راه امام را بروید که راه امام، راه شهیدان و انقلاب است و راه امامحسین (ع) مظلوم است و تنها امام است که جامعه را به سعادت و انقلاب را از انحراف باز میدارد.

سلام من به تمام جانبازان که چه رشادتها میکنند و چه شجاعتهایی نشان میدهند و به مستکبرین و دشمنان ولایت نشان خواهید داد که بعد از تو ای برادران عزیزم از شما راضی هستم و خدا هم از شما راضی باشد و از شما سپاسگذارم که برای رفتن من به جنگ با کفار بعثی عراق و صدام جنایتپیشه همکاری نمودهاید. و مرا برای مبارزه در جبهه و دوشادوش برادران به جنگ ادامه دادم تشکر میکنم و از شما برادران و خواهران و مادر زحمت کش خودم که ناراحت نباشید. برادران رزمنده اینها همه دشمن ولایت فقیه هستند ریشه اینها را از خاک اسلام پاک کنیم و خواهید کرد.

 ای برادران پاسدار و ای برادران رزمنده اسلام و ای آنهایی که میتوانید برای اسلام و قرآن کار کنید گروههای مخالف و مناطق خطرناکتر از دشمن خارجی که آمریکا و شوروی و چین میباشد، ولی رهبر کبیر که امت شهیدپرور ما دارد که این گروهکها را افشا کرد و در پیامش گفته به منافقین، شما مثل ذرهای که سیل طوفان قرار گرفتهاید خداوند به من نیرو بده تا خودم را بسازم و خودم را بشناسم تو را هم بشناسم.

 ای خدا ایمان بده تا از بندگی ستمگران بپرهیزم از هوس و هوای شیطانی دوری جویم و خدایا سلامتی عطا کن تا مزه اسلام را بچشم. خدایا! توانایی عطا کن تا بتوانم پیرو امام و ولایت فقیه باشم خدایا توانایی عطا کن تا بتوانم صبر و استقامت در مقابل شیطان کنم. خدایا! ما هرچه کار می کنیم با رضای تو کار می کنیم و اگر کاری میکنیم اگر نماز میخوانیم اگر روزه میگیریم و در جبهه و سنگر میرویم برای رضای تو میرویم. پیامم به خانواده ام این است که برایم هیچ گونه ناراحت و نگران نباشید. اگر افتخار شهادت نصیبم شد گریه نکنید، بلکه خدا را شکر کنید و افتخار کنید که برادری داشته اید و در راه خدا و قرآن شهید شد.

 برادران عزیزم وصیتم به شما این است که هیچ گونه ناراحت نباشید برادران عزیزم خداداد و عبدالله اگر کسی به شما بگوید برادرت شهید شد، بگو برادر من رفت راه علی(ع) و حسین مظلوم(ع) را ادامه بدهد و در سرزمین کربلا دارد خدمت به حسین مظلوم میکند. (بگویید) برادر من مرده نیست بلکه او زنده است. ای آنهایی که برای من ناراحت میباشید برادرانم را راهنمائی کنید و بگویید برادر شما در راه خدا و قرآن شهید شد همه ما به همین راه میرویم.

 ای مردم، ای آنهایی که برای خدا و قرآن و اسلام و مردم مستضعف کار میکنید بر سر قبرم بیائید و لا الله الا الله بگوئید و الله اکبر بگویید. 

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی