چهارشنبه, ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۰۸:۵۰ ق.ظ

درباره سايت

پایگاه اطلاع رسانی شهدای شهرستان ایذه

بسم رب الشهدا و الصدیقین
امام خامنه ای:زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.
به سایت شهدای شهرستان ایذه خوش آمدید.
اهداف سایت:
معرفی شخصیت و وصیت‌نامه شهدا ایذه
گرامی داشت یاد و خاطره شهدا ایذه
و...

بایگانی

پيوندها

تصاوير برگزيده

شبکه های اجتماعی

سردارشهید علی محمدی لندی

 سرداران شهید شهرستان ایذه

سردارشهید علی محمدی لندی

سردارشهید علی محمدی لندی

در تاریخ 2/1/1340در روستای بلوطک لندی در خانوادهای متدین دیده به جهان گشود.

دوران کودکی خود را در زادگاهش گذراند و همچون دیگر همسن وسالان خود به تحصیل علم پرداخت. دوران ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان خود را با موفقیت و رضایت اولیا و مربیان خود پشت سرگذاشت. در این دوران به علت نبودن امکانات کافی و حتی امکانات اولیه، اوقات فراغت خود را به کار کشاورزی و کار در مغازه گذراند.

وی علاقهی وافری به تلاوت قرآن کریم داشت. در دوران انقلاب و مبارزه با رژیم پهلوی همراه مردم مسلمان در فعالیتهای ضد رژیم حضور پیدا کرد. شهید از سن 18 سالگی به کار در امور فرهنگی جهاد سازندگی (عضو شورای فرماندهی جهاد) مشغول بود و از خدمات مهم او در جهاد احداث جاده اَلهَک به ایذه است.

در سال 1360 از طریق جهاد سازندگی به طور داوطلبانه به جبهه اعزام شد. از سال 1361 با عضویت پاسدار رسمی و به عنوان مسئول نیروی انسانی سپاه ایذه مشغول کار شد. در سن 23 سالگی بنا بر وظیفه دینی و ایمانی خود با همسر یکی از شهیدان استان ازدواج کرد و پس از آن به جبهه اعزام و به خاطر داشتن مدیریت بالا و توانمند بودن ایشان فرمانده لشکر 7 ولی عصر(عج) او را به سمت مسئول تعاون لشکر منصوب کرد.

علی محمدی در بمباران شیمیایی شلمچه در تاریخ 25/9/1365 در عملیات کربلای 5 هنگامی که یکی از نیروهای تحت امر ایشان ماسکی به صورت نداشتند ، این شهید بزرگوار اوج ایثار و از خود گذشتگی را نشان داد و ماسک خود را به وی میدهد و خود دچار مصدومیت شدید شیمیایی میشود و به یکی از بیمارستانهای تهران انتقال داده شد، اما به خاطر شدت جراحات بعد از چند روز در تاریخ 30/10/1365 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پیکر مطهر این شهید عزیز و بزرگوار در روستای محل تولدش در کنار دیگر شهدای روستایش به خاک سپرده شد تا یاد و خاطرهاش برای همیشه در ذهن دوستداران شهادت و ولایت باقی بماند.

وصیت نامه ی شهید علی محمدی لندی:

اللهم صل علی محمد و آل محمد  اللهم ارزقنی توفیق الشهاده فی سبیلک، اللهم صل علی محمد و آل محمد

«ان الذین امنو او الذین هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله اولئک یرجون رحمت الله والله غفور رحیم» (سوره مبارکه بقره، آیه شریفه 218)

(به درستی آنانکه به دین اسلام گرویدند و از وطن خود مهاجرت کرده و در راه خدا جهاد کردند، آنان امیدوار و منتظر رحمت خدا باشند که خدا بر آنها بخشاینده و مهربان است).

آهای دنیا! تو خیلی فریبندهای، تو بسیار زیبا و خوش آوازی برای دوستانت و خیلی زشت و بیارزش برای غیر اهلت. ولی بدان، گرچه این قدر جذابی ولیکن هرگز توان رزم با اصحاب حسین(ع) و عاشقان مهدی(عج) را نداری و نخواهی توانست که ذرهای هم آنها را از حرکت برقآسایشان کند کنی و به مولایم علی(ع) قسم همانگونه که آن حضرت تو را سهطلاقه کرد خداوند تبارک و تعالی ارحم الراحمین است و بینهایت دوستان خود را محافظت میکند. و دلهایشان را آرام میکند و آنها هم از زرق و برق تو متنفر و بینیازند و ما هم از این رحمانیت و شفاعت ائمه معصوم(ع) نا امید نیستیم، بلکه هم امیدواریم و هم متوسل به آنها میشویم، اما اگر در این دنیا اگر هزاران هزار سال در زمان این انقلاب اسلامی عمر داشتند همه اش در این لباس و تشکیلات مقدس الهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدمت میکردم و بعد شهید میشدم باز هم خسته نمیشدم.

 لذا، ای رهروان راه امام حسین(ع) شما را به بزرگواری خودتان این تشکیلات مقدس را حفظ کنید و بخصوص تقدس و صفای درونی و برونی آن را.

به شما پاسداران وصیت میکنم که سعی کنید تا آنجایی که امکان دارد همیشه باوضو باشید به خصوص هنگامی که در تشکیلات هستید و مشغول به کارید ... .

خواندن دعاها و زیارتهای خود را نه ترک و نه کم کنید، بلکه روز به روز بیشتر با خلوص بیشتر و محتوای بالاتر برگزار کنید، زیرا آنها برای خود و انقلاب اسلامی خیلی مفید و با ارزشاند. و همچنین نکات زیادی است باید مثل همیشه بیشتر و بهتر رعایت کنید.

اطاعت محض از ولایت فقیه و دوری از خودرأیی و گروهگرایی که عمل به این دو ضامن حفظ پاسداری و تشکیلات مقدس سپاه و بعد هم انقلاب اسلامی است و به دنبال آن ادامه دادن اخلاق و برخورد خوب با دیگران (صبر و استقامت، ایمان و فداکاری، نظم و برنامه، فراگیری تاکتیکها و تخصصهای نظامی و همه اینها همراه با توکل به خداوند متعال، پاسداران عزیز و همه خدمتگزاران انقلاب اسلامی ضمن اینکه قدر خودتان را بدانید سعی کنید تمام تجربیات طرحها و برنامهریزیها و دیگر کارها و زحمت خود و دیگر خدمتگزاران به دین خدا و انقلاب اسلامی را به خصوص ایثارگریها و عملیات و شجاعتها و شهامتها و شهادتهای بزرگواران رزمنده را کامل (حتی اگر جملهی کوچکی باشد) ثبت و ضبط و بایگانی نمایید و بعد هم خوب نگهداری و انتقال دهید که آنها خیلی خیلی مهماند و تا آنجا که میتوانید خودسازی و نیروسازی کنید و از معجزات و الطاف و هشدارهای الهی که مرتب نصیبمان شده و میشود خوب استفاده کنید و عبرت هم  بگیرید.

ایها الناس قدر این امام عزیز که نعمت بسیار بزرگی است بدانید.

 برادرانم! ولایت فقیه باید حفظ شود. «الهم ارزقنی شفاعة الحسین یوم الورود و ثبّت لی قدم صدق عندک مع الحسین و اصحاب الحسین الذین بذلوا مهجهم دون الحسین علیه السلام اللهم صل علی محمد و آل محمد»

مادر گرامی و پر مهر و محبتم و پدر عزیز و بزرگوارم مسلماً زیاد دیدهاید که هنگام ازدواج و خواستگاری که فرا میرسد بین دو خانواده رفت و آمد جدید با شور و شوق تازهای شروع میشود، سخنان و گفتگوها حالت خاص به خود میگیرند و اقوام و نزدیکان عروس برای دامادشان حلقه میخرند تا علامت دامادی را به همراه داشته باشد باور کنید اکنون در جبهههای جنگ اسلام علیه کفر نیز افراد زیادیاند که منقلب شدهاند عاشق شدهاند، هنگامی پا بر این زمین مقدس (جبهه) میگذارند از آنها مشخص است که اینها آمدهاند برای مأموریتی بس عظیم، آمدهاند تا کسان جدید و معشوق خود را ملاقات کنند و گفتگوهایشان رفتار و برخوردشان و سخنانشان حالت خاصی به خود میگیرد و پاسداران عزیزی نیز دیده میشود که آنها پلاک و زنجیر میدهند تا هنگام رزم و شهادت علامت آنها باشد و اما چگونه میشود مقایسه کرد؟ درست است که هر داماد انتخاب بهتری کرده باشد و علاقهی بیشتری به عروس خانواده داشته باشد مراسم و رفت و آمدها و کل زندگی و آینده آنها بهتر است، اما بدانید که هرچه دقت شود و انتخاب بهتر شود و علاقه زیادتر شود باز همه آنها ناپایدار و طول زندگی آنها با هم نیز حداکثر به چندین سال محدود خواهد شد، ولی در این معامله و مأموریت در بین این عاشق و معشوق چه صفایی است و چقدر زیباست و چه خوب پایدار و ابدی است و به حق که بالاترین درجه است و درجهای بالاتر از آن نیست و کجا و چگونه انتخابی بهتر از این هرگز نیست.

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی